Fall Sports Game Dates

Fall Sports Away Game Schedule


9/19

  • Girls Cub Bronze (Good Shepherd)
    • Annunciation vs. OLG purple 5:30
    • Annunciation vs Good Shepherd Black 6:15

9/23

  • Girls Varsity Bronze (Our Lady of Grace)
    • Annunciation vs Guardian Angels   5:30
    • Annunciation vs OLG Blue     6:30
       
  • Girls Varsity Silver (Notre Dame Academy)
    • Annunciation vs NDA    4:30
    • Annunciation vs Nativity   5:30
       
  • Girls Varsity Gold (Annunciation)
    • Annunciation vs Chapel Hill   4:30
    • Annunciation vs St Michael's   6:30
       
  • Girls Cub Silver (St Therese)
    • Annunciation White vs STS/SJB 4:30
    • Annunciation White vs OLG Purple 5:15
    • Cub Soccer Gold (Our Lady of Grace)
    • Annunciation vs Minnehaha   5:45

9/24

  • Boys Varsity Soccer (Meadow Greens Park, Chanhassen)
    • Annunciation vs. Chapel Hill  4:30

9/26

  • Girls Varsity Gold (SACS Court 2)
    • Annunciation vs Avail Academy 5:30
    • Annunciation vs  SACS   6:30

9/28

  • Girls Cub Silver (Holy Name of Jesus)
    • Annunciation Blue vs HNOJ White 8:00 am
    • Annunciation Blue vs Avail Academy 8:45 am
       
  • Girls Cub Gold (St. Hubert's)
    • Annunciation vs St Hubert   8:00 am
    • Annunciation vs All Saints   8:45 am

9/30

  • Boys Varsity Soccer (Instant Web Fields, Chanhassen)
    • Annunciation vs. St. Hubert Blue   5:45
       
  • Girls Varsity Bronze (Saint John's Savage)
    • Annunciation vs Saint John's Savage Blue  4:30
    • Annunciation vs Carondelet Purple     5:30

10/1

  • Girls Varsity Silver (Annunciation)
    • Annunciation vs Holy Family Academy 4:30
    • Annunciation vs  Carondelet    6:30

10/3

  • Girls Varsity Gold (Chapel Hill Court 1)
    • Annunciation vs St. Michael's   5:30
    • Annunciation vs  Chapel Hill   6:30
       
  • Girls Cub Bronze (All Saints)
    • Annunciation vs Carondelet   5:15
    • Annunciation vs All Saints 6:00

10/5

  • Girls Cub Silver (Annunciation)
    • Annunciation Blue vs HNOJ Blue 10:15 am
    • Annunciation Blue vs Holy Family Academy 11:45 am
       
  • Girls Cub Silver (Saint Bart's)
    • Annunciation White vs Notre Dame Academy 10:15 am
    • Annunciation White vs St. Bart's 11:00 am
       
  • Girls Cub Gold (Annunciation)
    • Annunciation vs Nativity   8:00 am
    • Annunciation vs Saint John's Savage White  9:30 am
       
  • Cub Soccer Gold (City Center Field 1, Chanhassen)
    • Annunciation vs St Hubert White   9:00 am

10/7

  • Girls Varsity Gold (Annunciation)
    • Annunciation vs Avail Academy 4:30
    • Annunciation vs St Michael's   6:30

10/10

  • Boys Varsity Soccer (Benilde St. Margaret)
    • Annunciation vs. BSM   5:45

10/11

  • Cub Soccer Gold  (Our Lady of Grace)
    • Annunciation vs Carondelet  4:30

10/12

  • Girls Cub Bronze   (Good Shepherd)
    • Annunciation vs Good Shepherd Gold   10:15 am
    • Annunciation vs Chapel Hill White   11:00 am
       
  • Girls Cub Silver (Annunciation)
    • Annunciation White vs St Hubert's 10:15 am
    • Annunciation White vs OLG White 12:30 pm
       
  • Girls Cub Gold (Annunciation)
    • Annunciation vs St. Michael's   8:00 am
    • Annunciation vs Good Shepherd Gold  9:30 am
       
  • Cub Soccer Gold  (Holy Name of Jesus)
    • Annunciation vs Holy Name of Jesus   10:00 am

10/14

  • Boys Varsity Soccer (Blake School)
    • Annunciation vs. Blake   5:45

10/15

  • Girls Varsity Bronze (Saint Hubert's)
    • Annunciation vs BSM Red   5:30
    • Annunciation vs St Hubert     6:30
       
  • Girls Varsity Silver (Annunciation)
    • Annunciation vs OLG 4:30
    • Annunciation vs  St. Michael's  6:30

10/21

  • Boys Varsity Soccer (Our Lady of Grace School)
    • Annunciation vs. OLG   4:30

10/22

  • Girls Varsity Bronze (All Saints)
    • Annunciation vs All Saints   5:30
    • Annunciation vs Blake     6:30

End of the Year Tournaments TBD